Bahar Yorgunluğu Nasıl Geçer? Belirtileri Nelerdir?

Bu yazımızda sizlere, bahar yorgunluğu ile ilgili bilgilerden söz ederek, bahar yorgunluğunun belirtilerini, sonrasında da, bahar yorgunluğunu gidermek için, bahar yorgunluğunu atlatmanın yollarını aktaracağımızı belirtmemiz gerekmektedir. Eğer siz de bahar yorgunluğu ile ilgili detaylı bilgi sahibi olmak istiyorsanız, zaman kaybetmeden bahar yorgunluğunun belirtilerini anlatarak, sonrasında da bahar yorgunluğunu atlatmanın yollarından söz edelim…

Bahar yorgunluğunun belirtileri: Bahar yorgunluğunun belirtileri kısa süreli, ve geçici olmakla birlikte, şu şekilde sayılabilir: Kişinin kendisini depresyona girecek gibi hissetmesi, uyku düzeninin bozulması, adale; ve eklem ağrıları, kadınlarda adet düzensizliği, iştahsızlık… Bu şekilde sayılan bahar yorgunluğunun belirtileri kişileri hem ruhsal; hem de bedensel olarak olumsuz etkilemektedir. Bu nedenle de bahar yorgunluğunu gidermek için bir takım önlemlerin alınması gerekmektedir.
Bahar yorgunluğunu atlatmanın yolları arasında ilk olarak hafif, ancak düzenli yapılması gereken egzersizden söz etmemiz gerekmektedir. Düzenli bir şekilde belirlenmiş saatlerde yemek yenmesi, bunun haricinde bol sıvı tüketiminin gerçekleştirilmesi önemlidir. Bahar yorgunluğunu atlatmanın yolları arasında sakatat, kızartma, ve çok yağlı yiyeceklerin tüketilmemesinin gerekliliğinden de mutlaka söz etmemiz gerekmektedir. Süt, ve süt ürünleri olabildiğince tüketilmeli, mümkün olduğu kadar farklı renkte sebze; ve meyve tüketilmelidir. Bunun en pratik yolunun ise karışık salata tüketimi olduğunu belirtmemiz gerekmektedir. Ayrıca, kuru kayısı, kuru üzüm, kuru incir, ceviz, badem, fındık… gibi yiyeceklerin de, abartılmaması kaydı ile tüketilmesi çok önemlidir.

Benzer Yazılar

Her Gün Saç Yıkamanın Saç Dökülmesine Etkileri
Bu yazımızda sizlere her gün saç yıkamak ile ilgili bilgilerden söz ederek, her gün saç yıkamak zararlımı, Devamı...
Az Uyumak Obeziteye Neden Olur Mu? Uykusuz Kalmanın Zararları
Yeni Zelanda’da yapılan bir araştırmada, az uyuyan çocukların obez olma riskinin, normal uykusunu alanlara Devamı...
Eşimi Nasıl Mutlu Edebilirim? Neler Yapabilirim?
Evli çiftlerin ya da birlikte yaşayan sevgililerin bir süre sonra ilişkilerinin belli bir monotonluk üzerine Devamı...
Fitness Boy Uzamasını Engeller mi?
En çok soruların başında gelen vücut geliştirme (Fitness)  boyu kısaltır mı? Sorusu her genç sporcu Devamı...

Toplam 0 Yorum Yapılmış

Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
Sağlık Bilgileri Sağlık Bilgileri
Valid CSS! Valid XHTML 1.0 Transitional

Facebook